آموزش ساخت افزونه مدیریت کاربران تاکس – قسمت اول

 

یکی از خصوصیات بسیار خوب وردپرس، گشترش آن توسط افزونه ها است. ساخت افزونه در کنار ساخت پوشته یکی از راه های کسب درآمد از طریق وردپرس است.

در این دوره یک افزونه کامل و حرفه ای وردپرس برای مدیریت کاربران خواهیم ساخت. این جلسه اول دوره می باشد که در مورد مقدمات ساخت افزونه صحبت خواهیم کرد. در ابتدا ساختار فایل در افزونه بررسی می کنیم. ابتدا در پوشه plugins واقع در پوشه wp-content یک پوشه برای افزونه خود می سازیم. درون این پوشه یک فایل php مربوط به افزونه خود می سازیم. در ادامه با نحوه headers های معرفی افزونه که به صورت کامنت (‌comment) در ابتدای فایل php‌ افزونه قرار می گیرد، آشنا می شویم.

در ادامه در مورد نحوه استفاده از افزونه rtl tester آشنا می شویم. با استفاده از این افزونه فقط با یک کلیک می توان جهت نوشتار از راست به چپ تغییر داده و صفحه را چپ به راست کنیم. خواهیم آموخت که چگونه از این افزونه عالی برای استایل دهی و همچنین ترجمه افزونه خود بهره ببریم.

در ادامه خواهیم آموخت که یک افزونه دیگر به منظور نگهداری کدهای مربوط به زمان توسعه افزونه، بسازیم. گاهاْ در برنامه نویسی وردپرس نیاز است از افزونه هایی به منظور راحتی کار توسعه و اشکال زدایی کدهای خود استفاده کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *